CZYSTY BIEG – Zachęcamy do uczestnictwa!

Cze 09

CZYSTY BIEG – Zachęcamy do uczestnictwa!

ZAPISY!!!!
https://online.datasport.pl/zapisy/portal/zawody.php?zawody=3153
Uwierz w Cuda! Weź udział w CZYSTYM BIEGU i podaruj dach pacjentom Ośrodka San Damiano, którzy każdego dnia wygrywają tutaj nowe, wolne od nałogów życie!

W Chęcinach, pod franciszkańskim dachem dzieją się prawdziwe cuda!

Każdego dnia dzięki Bogu oraz pracy zakonników i świeckich, w budynkach kompleksu klasztornego dzieją się niesamowite rzeczy – uzależnieni wychodzą z nałogów, rodziny wzmacniają się, a dzieci twórczo poznają świat.

Ośrodek leczenia uzależnień „San Damiano” zrodził się 1 kwietnia 2004 z inicjatywy Zakonu Franciszkanów oraz osób duchownych i świeckich zaangażowanych w pomoc ludziom uzależnionym.

25 czerwca będziemy obchodzić uroczystą XIII rocznicę działalności Ośrodka.Z tej okazji Ośrodek organizuje CZYSTY BIEG na dystansie 5 km po malowniczych Chęcinach. Startujemy o 11:00.

Naszym celem jest wsparcie akcji „Cuda pod dachem”, czyli zbiórka funduszy na ratowanie dachu nad ośrodkiem, którego wymiana jest niezbędna do dalszej działalności miejsca, które daje nowe życie ludziom uzależnionym od środków psychoaktywnych.

Uzależnieni codziennie walczą ze swoją chorobą, słabościami, ciężką pracą zmieniają swoje życie, wartości, cele, po to, aby godnie żyć i poczuć się wolnym od nałogów. Dla wielu z nich właśnie sport i bieganie stało się alternatywą i nowym sposobem spędzania wolnego czasu. W zdrowy sposób.

25 czerwca zapraszamy Was, abyśmy wspólnie pobiegli w naszym profilaktycznym CZYSTYM BIEGU. Niech towarzyszy nam myśl, że udział w akcji jest zwiększeniem szansy na to, aby wiele osób uwikłanych w chorobę uzależnienia miało szansę leczyć się w San Damiano przez kolejne lata. Szansę, aby stać się w końcu czystym.

Pobiegnij z nami 25 czerwca. Zysk zostanie przekazany w całości na „Cuda pod dachem”.

Całe wydarzenie przygotowują pacjenci ośrodka San Damiano, a także przyjaciele związani na co dzień z tym wyjątkowym miejscem.
Poza biegiem w programie przygotowywana jest licytacja charytatywna, atrakcje dla dzieci, a także spektakl teatralny
pt. Czy Ty…Myślisz stereotypowo?, którego aktorami również są pacjenci ośrodka San Damiano.

Serdecznie zapraszamy 🙂

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *