Migawka z Polichna – wokół zdrowia i higieny, sprzątanie świata, wizyta w Ostoi Dworskiej

Maj 25

Migawka z Polichna – wokół zdrowia i higieny, sprzątanie świata, wizyta w Ostoi Dworskiej

Ostatni czas dał wiele okazji do wdrażania dzieci do dbania o zdrowie własne i innych, poznawania zasad zdrowego stylu  życia i przestrzegania higieny, rozumienia, że życie i zdrowie należy chronić.

Wraz ze szkołą braliśmy udział w sprzątaniu świata, przygotowaliśmy jednorazowe rękawiczki oraz worki, dzieci brały udział w tej akcji z zaangażowaniem. Zbieraliśmy śmieci w pobliżu szkoły. Z okazji Dnia Ziemi oglądaliśmy występ starszych kolegów, który wskazywał na to, jak bardzo eksploatowana jest przyroda, jak bardzo zanieczyszczone jest środowisko, jak bardzo zagrożone jest przez to zdrowie i życie.

Wraz z kolegami z zerówki 17.04 wybraliśmy się do Izby Regionalnej w Gościnie u Chłopa Świętokrzyskiego w Ostoi Dworskiej, gdzie mieliśmy okazje poznać bliżej obyczaje wielkanocne, zwieńczeniem warsztatów było ozdobienie koszyczka wielkanocnego przez każde dziecko.

Odwiedziła nas również Redakcja Echa Dnia w ramach akcji „ Zdrowy i bezpieczny przedszkolak 2017”, dzieci zaprezentowały piosenkę „Jarzynowy wóz” oraz wiersz o bezpiecznym poruszaniu się po drodze.

Kinga

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *