Migawka z Polichna – warsztaty z gadami, warsztaty taneczne, wizyta stomatologa

Kwi 03

Dnia 22.03 przedszkolaki wraz ze szkolną zerówką uczestniczyły w warsztatach z udziałem egzotycznych zwierząt. Głównymi bohaterami pokazu byli: kameleon, agama brodata, legwan zielony, boa dusiciel, żółw wodno-lądowy, żółw lądowy, wąż zbożowy. Zajęcia przeprowadził hodowca zwierząt egzotycznych pan Przemysław Ludwin z Rogożna w woj. świętokrzyskim.

Pan Przemysław w ciekawy sposób opowiadał o życiu tych egzotycznych zwierząt. Uczniowie mieli możliwość bezpośredniego kontaktu z każdym, pokazywanym egzemplarzem zwierzęcia, co niewątpliwie sprawiło im ogromną radość. Wiadomości z tych warsztatów mogą stanowić znakomite podłoże do założenia własnej hodowli w domu i rozmiłowania się w tym temacie:-)

Szczotka, pasta, kubek, ciepła woda, tak się zaczyna wielka przygoda…” – słowa tej piosenki znane są nam wszystkim doskonale. Codziennie, w domu i przedszkolu, dbamy o swoje ząbki, dokładnie czyszcząc je i regularnie odwiedzając stomatologa. Tym razem jednak mieliśmy okazję gościć panią stomatolog Ewę Nartowską wraz ze swoją asystentką Anną Nartowską. Pani stomatolog chętnie odpowiadała na wszystkie nasze pytania związane z higieną jamy ustnej. Pokazała nam również bardzo dokładnie, jak prawidłowo i jak długo należy szczotkować ząbki. Dowiedzieliśmy się także jakich produktów należy unikać aby nasze ząbki były zdrowe. Po zakończeniu spotkania dzieci otrzymały dyplomy dzielnych pacjentów oraz upominki w postaci szczoteczki i pasty do zębów. Teraz jeszcze bardziej postaramy się dbać o nasze ząbki i chętnie odwiedzać stomatologa.

Mieliśmy okazję uczestniczyć w kolejnych warsztatach tanecznych wraz z kolegami ze szkolnej zerówki. Zajęcia przeprowadzone przez panią Patrycję były dla dzieci bardzo rozwijające, dzieci chętnie odwzorowywały wszystkie gesty świetnie się przy tym bawiąc.

Kinga

 

 

 

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *