Zanurzmy się w filmie! Polecamy ciekawe filmy dla dzieci

Wrz 27

Zanurzmy się w filmie! Polecamy ciekawe filmy dla dzieci

Zanurzmy się w filmie!

W dnia 26.09-04.10.2015 w osiemnastu miastach w całej Polsce zagości  Festiwal Filmowy Kino Dzieci – Zanurzmy się w filmie! W tym roku festiwal zawitał również do Kielc. W programie Kina Dzieci każdy znajdzie coś wyjątkowego. Tytuły festiwalowe pogrupowane są w sekcje tematyczne: opowiadać będą o przyjaźni, wyzwaniach, porozumieniu z dorosłymi. W programie znajdą się też najciekawsze norweskie produkcje dla najmłodszych z ostatnich lat. Forma festiwalu zakłada konkurencję między filmami. Zarówno Jury, jak widzowie, wybiorą najciekawsze tytuły. Konkurować będą ze sobą wyjątkowe filmy niepokazywane do tej pory w polskich kinach – animacje, filmy najnowsze i te, które były już wyświetlane w wielu krajach i tam zdobyły tytuły najciekawszych produkcji dla młodych widzów.

Zapraszamy do zapoznania się z harmonogramem – link poniżej: 

W najbliższym czasie dzięki współpracy ze Stowarzyszeniem Nowe Horyzonty, które posiada licencje do kilkudziesięciu filmów dla dzieci w wieku 4-15 lat, być może stworzy się szansa na wykupienie licencji i zorganizowanie pokazów repertuarowych dla dzieciaków z naszych Promyczków!
źródło:
Festiwal Filmowy Kino Dzieci jest finansowany z funduszy EOG pochodzących z Islandii, Liechtensteinu i Norwegii oraz środków krajowych.

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *