Rekrutacja na rok szkolny 2015/2016

mar 18

W dniach szkolnej przerwy świątecznej, tj. od dnia 2 do 7 kwietnia wnioski można pobrać wyłącznie elektronicznie z naszej strony internetowej (poniżej). W przypadku wątpliwości prosimy o kontakt 694-938-628.

Informacje ogólne:

Postępowanie rekrutacyjne odbywa się na podstawie Ustawy z dnia 7 września 1991 r. o systemie oświaty.

Przyjmujemy dzieci w wieku 3-5 lat, a w wyjątkowych okolicznościach również 2,5 letnie.

 

I Kontynuowanie wychowania przedszkolnego w Promyczku (dzieci uczęszczające w roku szkolnym 2014/2015 do Promyczków)

Do dnia 27-03-2015 r. rodzice/opiekunowie dzieci uczęszczających w roku szkolnym 2014/2015 do naszych Promyczków składają u nauczyciela w przedszkolu „Deklarację o kontynuowaniu”. Deklarację można pobrać u nauczyciela, bądź tu: Deklaracja kontynuacji 2015 16 Rodzice nie mają obowiązku składania wniosku o przyjęcie, gdyż dzieci kontynuujące edukację przedszkolną w Promyczku nie biorą udziału w rekrutacji. Niezłożenie deklaracji w terminie powoduje, że dziecko traci miejsce w przedszkolu i podlega procesowi rekrutacji.

II Jak zapisać po raz pierwszy dziecko do Punktu Przedszkolnego Promyczek na rok szkolny 2015/2016?

Krok 1. Wypełnienie wniosku o przyjęcie dziecka do punktu przedszkolnego

„Wniosek o przyjęcie” należy pobrać od nauczyciela z przedszkola lub z naszej strony internetowej – tu: WNIOSEK O PRZYJĘCIE DZIECKA DO PUNKTU PRZEDSZKOLNEGO 2015 16. Wypełniony wniosek podpisuje oboje rodziców/prawnych opiekunów dziecka (stanowi to potwierdzenie zgodności informacji zawartych we wniosku ze stanem faktycznym)

Krok 2. Złożenie wniosku o przyjęcie dziecka do punktu przedszkolnego

Wniosek należy dostarczyć do nauczyciela wychowania przedszkolnego pracującego w Promyczku. Nauczyciel wręcza potwierdzenie złożenia wniosku. Ważne, by wniosek był kompletny i złożony w terminie. Kolejność składania wniosków nie ma wpływu na wynik rekrutacji.

Do poprawnie wypełnionego wniosku rodzice zobowiązani są dołączyć dokumenty/oświadczenia potwierdzające spełnianie kryteriów ustawowych oraz kryteriów dodatkowych (patrz poniżej – Kryteria naboru i wymagane dokumenty na pierwszym i drugim etapie postępowania rekrutacyjnego)

Uwaga! Oświadczenia składane są pod rygorem odpowiedzialności karnej za składanie fałszywych zeznań. Składający oświadczenie jest obowiązany do zawarcia w nim klauzuli następującej treści: „Jestem świadoma/świadomy odpowiedzialności karnej za złożenie fałszywego oświadczenia” (art. 20t ust. 6 uso.).

Krok 3. Potwierdzenie przez rodziców woli przyjęcia dziecka do danego przedszkola

Po ogłoszeniu listy dzieci zakwalifikowanych i niezakwalifikowanych rodzice/opiekunowie mają obowiązek pisemnego potwierdzenia woli zapisu w punkcie przedszkolnym, do którego dziecko zostało zakwalifikowane – do dnia 30 kwietnia 2015 r.

Krok 4.  Procedura odwoławcza

Rodzice dzieci, które nie zostały przyjęte do przedszkola, mogą:

  • składać wniosek do komisji rekrutacyjnej o sporządzenie uzasadnienia odmowy przyjęcia dziecka do danego przedszkola w terminie siedmiu dni od dnia podania do publicznej wiadomości listy dzieci przyjętych i nieprzyjętych,

  • wnieść do dyrektora przedszkola odwołanie od rozstrzygnięcia komisji rekrutacyjnej w terminie siedmiu dni od dnia otrzymania uzasadnienia odmowy,

  • złożyć do sądu administracyjnego skargę na rozstrzygnięcie dyrektora danego przedszkola po wyczerpaniu innych możliwości określonych ustawą rekrutacyjną.

Terminy postępowania rekrutacyjnego

L.p.

Zadania/miejsce

Termin

1.

Przyjmowanie deklaracji rodziców dzieci uczęszczających do przedszkola o chęci kontynuowania edukacji przedszkolnej w kolejnym roku szkolnym (2015/2016) – złożone w punkcie przedszkolnym

do 27 marca 2015r.

2.

Komunikat Zarządu Stowarzyszenia PADRE o liczbie wolnych miejsc w punkcie przedszkolnym – podane do wiadomości w siedzibie punktu przedszkolnego

30 marca 2015r.

3.

Rekrutacja: 
Sk
ładanie wniosków przez rodziców/opiekunów w punkcie przedszkolnym

od 6 do 26 kwietnia 2015r.

4.

Zebranie Komisji Rekrutacyjnej, weryfikacja wniosków,podanie do publicznej wiadomości listy kandydatów zakwalifikowanych i niezakwalifikowanych – podane do wiadomości w siedzibie punktu przedszkolnego

27 kwietnia 2015r.

5.

Pisemne potwierdzenie przez rodziców woli realizacji wychowania przedszkolnego złożone w punkcie przedszkolnym

do 30 kwietnia 2015r

6.

Podanie do publicznej wiadomości listy kandydatów przyjętych i nieprzyjętych do punktu przedszkolnego – podane w siedzibie punktu przedszkolnego

4 maja 2015 r.

7.

Postępowanie odwoławcze

5-30 maja 2015r.

8.

Postępowanie uzupełniające

od 31 maja 2015r. do 31 lipca 2015r.

 

Kryteria naboru i wymagane dokumenty na pierwszym etapie postępowania rekrutacyjnego

1. Kryteria wynikające z Ustawy z dnia 7 września 1991 r. o systemie oświaty (art. 20t):

  • Wielodzietność rodziny kandydata (co oznacza rodzinę wychowującą troje i więcej dzieci). Niezbędna dokumentacja dołączana do wniosku: oświadczenie o wielodzietności rodziny kandydata. Oświadczenie winno zawierać klauzulę następującej treści: „Jestem świadoma/świadomy odpowiedzialności karnej za złożenie fałszywego oświadczenia”.

  • Niepełnosprawność kandydata. Niezbędna dokumentacja dołączana do wniosku: orzeczenie o niepełnosprawności lub o stopniu niepełnosprawności lub orzeczenie równoważne w rozumieniu przepisów Ustawy z dnia 27 sierpnia 1997 r. o rehabilitacji zawodowej i społecznej oraz zatrudnianiu osób niepełnosprawnych. Dokumenty składane są w oryginale lub notarialnie poświadczonej kopii albo w postaci urzędowo poświadczonego – zgodnie z art. 76a § 1 Ustawy z dnia 14 czerwca 1960 r. Kodeks postępowania administracyjnego – odpisu lub wyciągu z dokumentu. Dokumenty te mogą być również składane w postaci kopii poświadczonej za zgodność z oryginałem przez rodzica kandydata.

  • Niepełnosprawność jednego z rodziców kandydata. Niezbędna dokumentacja dołączana do wniosku: orzeczenie o niepełnosprawności lub o stopniu niepełnosprawności lub orzeczenie równoważne w rozumieniu przepisów Ustawy z dnia 27 sierpnia 1997 r. o rehabilitacji zawodowej i społecznej oraz zatrudnianiu osób niepełnosprawnych. Dokumenty składane są w oryginale lub notarialnie poświadczonej kopii albo w postaci urzędowo poświadczonego – zgodnie z art. 76a § 1 Ustawy z dnia 14 czerwca 1960 r. Kodeks postępowania administracyjnego – odpisu lub wyciągu z dokumentu. Dokumenty te mogą być również składane w postaci kopii poświadczonej za zgodność z oryginałem przez rodzica kandydata.

  • Niepełnosprawność obojga rodziców kandydata. Niezbędna dokumentacja dołączana do wniosku: orzeczenie o niepełnosprawności lub o stopniu niepełnosprawności lub orzeczenie równoważne w rozumieniu przepisów Ustawy z dnia 27 sierpnia 1997 r. o rehabilitacji zawodowej i społecznej oraz zatrudnianiu osób niepełnosprawnych. Dokumenty składane są w oryginale lub notarialnie poświadczonej kopii albo w postaci urzędowo poświadczonego – zgodnie z art. 76a § 1 Ustawy z dnia 14 czerwca 1960 r. Kodeks postępowania administracyjnego – odpisu lub wyciągu z dokumentu. Dokumenty te mogą być również składane w postaci kopii poświadczonej za zgodność z oryginałem przez rodzica kandydata.

  • Niepełnosprawność rodzeństwa kandydata. Niezbędna dokumentacja dołączana do wniosku: orzeczenie o niepełnosprawności lub o stopniu niepełnosprawności lub orzeczenie równoważne w rozumieniu przepisów Ustawy z dnia 27 sierpnia 1997 r. o rehabilitacji zawodowej i społecznej oraz zatrudnianiu osób niepełnosprawnych. Dokumenty składane są w oryginale lub notarialnie poświadczonej kopii albo w postaci urzędowo poświadczonego – zgodnie z art. 76a § 1 Ustawy z dnia 14 czerwca 1960 r. Kodeks postępowania administracyjnego – odpisu lub wyciągu z dokumentu. Dokumenty te mogą być również składane w postaci kopii poświadczonej za zgodność z oryginałem przez rodzica kandydata.

  • Samotne wychowywanie kandydata w rodzinie (samotne wychowywanie dziecka oznacza wychowywanie przez pannę, kawalera, wdowę, wdowca, osobę pozostającą w separacji orzeczonej prawomocnym wyrokiem sądu, osobę rozwiedzioną, chyba że osoba ta wychowuje wspólnie co najmniej jedno dziecko z jego rodzicem). Niezbędna dokumentacja dołączana do wniosku: prawomocny wyrok sądu rodzinnego orzekający rozwód lub separację lub akt zgonu oraz oświadczenie o samotnym wychowywaniu dziecka oraz niewychowywaniu żadnego dziecka wspólnie z jego rodzicem. Dokumenty składane są w oryginale lub notarialnie poświadczonej kopii albo w postaci urzędowo poświadczonego – zgodnie z art. 76 a § 1 Ustawy z dnia 14 czerwca 1960 r. Kodeks postępowania administracyjnego – odpisu lub wyciągu z dokumentu. Dokumenty te mogą być również składane w postaci kopii poświadczonej za zgodność z oryginałem przez rodzica kandydata. Oświadczenie o samotnym wychowywaniu dziecka może być zweryfikowane w drodze wywiadu.

  • Objęcie kandydata pieczą zastępczą. Niezbędna dokumentacja dołączana do wniosku: dokument poświadczający objęcie dziecka pieczą zastępczą zgodnie z Ustawą z dnia 9 czerwca 2011 r. o wspieraniu rodziny i systemie pieczy zastępczej.

2. Kryteria naboru i wymagane dokumenty na drugim etapie postępowania rekrutacyjnego

  • Dziecko wychowuje się w rodzinie o wyjątkowo trudnej sytuacji rodzinnej i jest objęte pomocą socjalną. Niezbędna dokumentacja dołączana do wniosku: oświadczenie o  tym, że dziecko wychowuje się w rodzinie o wyjątkowo trudnej sytuacji rodzinnej i jest objęte pomocą socjalną. Oświadczenie winno zawierać klauzulę następującej treści: „Jestem świadoma/świadomy odpowiedzialności karnej za złożenie fałszywego oświadczenia”
  • Dziecko urodzone w 2010r. lub 2011r., które nie było wcześniej objęte edukacją przedszkolną. Niezbędna dokumentacja dołączana do wniosku: oświadczenie o  tym, że dziecko urodzone w 2011r./2010r., nie było wcześniej objęte edukacją przedszkolną. Oświadczenie winno zawierać klauzulę następującej treści: „Jestem świadoma/świadomy odpowiedzialności karnej za złożenie fałszywego oświadczenia”
  • Dziecko obojga rodziców/prawnych opiekunów  pracujących zawodowo, uczących się w trybie dziennym oraz dziecko wychowywane przez jednego pracującego/uczącego się w trybie dziennym rodzica/prawnego opiekuna. Niezbędna dokumentacja dołączana do wniosku: oświadczenie o tym, że dziecko obojga rodziców/prawnych opiekunów  pracujących zawodowo, uczących się w trybie dziennym oraz dziecko wychowywane przez jednego pracującego/uczącego się w trybie dziennym rodzica/prawnego opiekuna.  Oświadczenie winno zawierać klauzulę następującej treści: „Jestem świadoma/świadomy odpowiedzialności karnej za złożenie fałszywego oświadczenia”
  • Dziecko, którego  rodzeństwo kontynuować będzie lub rozpocznie edukację przedszkolną lub szkolną w tym punkcie lub w szkole, w którym znajduje się punkt w roku szkolnym 2015/2016. Niezbędna dokumentacja dołączana do wniosku: oświadczenie o  tym, że rodzeństwo dziecka będzie kontynuować edukację przedszkolną lub szkolną w tym punkcie lub w szkole, w którym znajduje się punkt przedszkolny. Oświadczenie winno zawierać klauzulę następującej treści: „Jestem świadoma/świadomy odpowiedzialności karnej za złożenie fałszywego oświadczenia”

 

Do pobrania (wymagany Adobe Reader):

WNIOSEK O PRZYJĘCIE DZIECKA DO PUNKTU PRZEDSZKOLNEGO 2015 16

Deklaracja kontynuacji 2015 16

Regulamin rekrutacji 2015 16

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.