Punkt Przedszkolny Starochęciny

 

KADRA

Iwona o sobie:

DSCF3390Jestem absolwentką studiów magisterskich o specjalności Edukacja Wczesnoszkolna i Przedszkolna. Posiadam ukończony kurs pierwszej pomocy, brałam czynny udział w Konferencji ,,Childhood Space-Przestrzeń Dzieciństwa”, gdzie poruszałam problem  alkoholizmu i jego wpływu na rozwój emocjonalny i fizyczny dziecka, jak również uczestniczyłam w warsztatach: ,,Wykorzystywanie mandali w nauczaniu początkowym” oraz ,,ABC małego aktora-ćwiczenia i zabawy teatralne”, a także warsztatach dotyczących empatycznej komunikacji.

W mojej pracy najważniejszy jest uśmiech i zadowolenie dziecka, które zawsze było moim priorytetem i które spowodowało, że podjęłam decyzję o byciu nauczycielem. Moim celem w aktywności z dziećmi jest zapewnienie im beztroskiej zabawy, którą będą wspominały w dorosłym życiu, jak również przekazania im wartości społecznych, które posłużą im w dalszym życiu. Czas spędzony z dziećmi daje mi poczucie samorealizacji i jest moją największą pasją. Najbardziej cenię szczerość i spontaniczność maluchów – to największa zapłata za trud i zaangażowanie wkładane w pracę. Najczęściej wykorzystywaną przeze mnie formą zajęć jest nauka przez zabawę oraz ćwiczenia ruchowe.

Moim mottem jest zdanie, które powtarzane miałam na studiach, i z którym w pełni się zgadzam i staram wcielić w działania: ,,Nauczyciel widzi więcej niż tylko twarze dzieci – stara się zobaczyć ich dusze”.

 

Agata o sobie

Jestem absolwentką studiów magisterskich ze specjalizacją Edukacji Wczesnoszkolnej i Przedszkolnej z terapiąDSC_0123a_750x600 pedagogiczną. Mam ukończony kurs języka angielskiego na  poziomie A1 w ramach projektu  „Szkolenie – Praktyka – Zatrudnienie – Rozwój”, brałam czynny udział w II Międzynarodowej Konferencji Studenckich Kół Naukowych „Childhood Space – Przestrzeń Dzieciństwa”, gdzie poruszałam problem alkoholizmu i jego wpływu na rozwój emocjonalny i fizyczny dziecka. Jestem młodym nauczycielem, ale mam mnóstwo pomysłów na ciekawe zajęcia, wiele chęci i zapału do  pracy. Zawsze wkładam całe swoje serce w to co robię. Praca w przedszkolu daje mi mnóstwo radości i satysfakcji, ponieważ mogę uczestniczyć w jednym z najważniejszych etapów życia dziecka. Uważam, że każde dziecko jest wyjątkowe i niepowtarzalne – dlatego do każdego z nich podchodzę indywidualnie. Nieustanie mam otwarte ręce, aby przytulić każde potrzebujące tego dziecko. Z dużym zaangażowaniem staram się organizować dla dzieci zajęcia czerpiąc inspiracje z różnych źródeł. Uwielbiam dzieci i doceniam ich spontaniczność oraz szanuję dziecięcą autonomię. Największą satysfakcją z wykonywanej pracy są dla mnie uśmiechy na twarzach dzieci.
Mottem mojej pracy z dziećmi są słowa Marii Kownackiej: ,,Trzeba dzieciom dać serce, piękno i uśmiech, aby uczyły się kochać ludzi i wszystko co je otacza”.