Punkt Przedszkolny Starochęciny

 

KADRA

Iwona o sobie:

DSCF3390Jestem absolwentką studiów magisterskich o specjalności Edukacja Wczesnoszkolna i Przedszkolna. Posiadam ukończony kurs pierwszej pomocy, brałam czynny udział w Konferencji ,,Childhood Space-Przestrzeń Dzieciństwa”, gdzie poruszałam problem  alkoholizmu i jego wpływu na rozwój emocjonalny i fizyczny dziecka, jak również uczestniczyłam w warsztatach: ,,Wykorzystywanie mandali w nauczaniu początkowym” oraz ,,ABC małego aktora-ćwiczenia i zabawy teatralne”, a także warsztatach dotyczących empatycznej komunikacji.

W mojej pracy najważniejszy jest uśmiech i zadowolenie dziecka, które zawsze było moim priorytetem i które spowodowało, że podjęłam decyzję o byciu nauczycielem. Moim celem w aktywności z dziećmi jest zapewnienie im beztroskiej zabawy, którą będą wspominały w dorosłym życiu, jak również przekazania im wartości społecznych, które posłużą im w dalszym życiu. Czas spędzony z dziećmi daje mi poczucie samorealizacji i jest moją największą pasją. Najbardziej cenię szczerość i spontaniczność maluchów – to największa zapłata za trud i zaangażowanie wkładane w pracę. Najczęściej wykorzystywaną przeze mnie formą zajęć jest nauka przez zabawę oraz ćwiczenia ruchowe.

Moim mottem jest zdanie, które powtarzane miałam na studiach, i z którym w pełni się zgadzam i staram wcielić w działania: ,,Nauczyciel widzi więcej niż tylko twarze dzieci – stara się zobaczyć ich dusze”.

 

Małgorzata o sobie…

Jestem absolwentką Wydziału Pedagogicznego Wyższej Szkoły Pedagogicznej im. J. Kochanowskiego w Kielcach, specjalność: pedagogika przedszkolna. Ukończyłam także kursy kwalifikacyjne  z zakresu: pedagogika opiekuńczo –wychowawcza oraz organizacja i zarządzanie oświatą. Jestem nauczycielem dyplomowanym z ponad trzydziestoletnim doświadczeniem zawodowym. Stale podnoszę swoje kwalifikacje uczestnicząc w różnych kursach i warsztatach. Wybierając wiele lat temu kierunek studiów związany z pracą w przedszkolu czyniłam to świadomie, nie wyobrażałam sobie siebie w innym zawodzie i innym miejscu. Uwielbiam pracę z dziećmi, a szczególnie z najmłodszymi pociechami; daje mi ona ogrom radości. Od nich czerpię energię do pracy starając się stworzyć warunki do  rozwoju, dobrego wewnętrznego samopoczucia, kształtować ich dobre relacje ze światem społecznym. Mam dla dzieci dużo cierpliwości, opiekuńczości. Uważam, że każdy malutki człowiek, którego spotykam na swej drodze jest wyjątkowy, jedyny w swoim rodzaju i niepowtarzalny. W codziennej pracy towarzyszą mi słowa Jana Pawła II – „Dzieci są nadzieją, która rozkwita wciąż na nowo, projektem, który nieustannie się urzeczywistnia, przyszłością, która pozostaje zawsze otwarta. Troska o dziecko jest pierwszym i podstawowym sprawdzianem stosunku człowieka do człowieka.”

 

 

 

 

 

PLAN DNIA