Punkt Przedszkolny Polichno

KADRA

Kinga o sobie…

IMG_8249

Jestem absolwentką Uniwersytetu Jana Kochanowskiego w Kielcach na kierunku edukacja wczesnoszkolna i przedszkolna z terapią pedagogiczną, gdzie zdobyłam tytuł magistra. Ponadto brałam udział w wielu warsztatach w celu doskonalenia się w dziedzinie pedagogicznej. Zdobyta wiedza podczas studiów w połączeniu z praktykami pozwoliły mi podnieść swoje umiejętności oraz kwalifikacje. Przygodę z nauczaniem w przedszkolu zaczęłam w listopadzie 2013 roku.

Swoją przyszłość zawodową od najmłodszych lat wiązałam z nauczaniem i wychowywaniem najmłodszych dzieci w wieku przedszkolnym, czy też w młodszym wieku szkolnym, a sprawczynią tego postanowienia była „moja Pani” z podstawówki, która zawsze fascynowała mnie jako nauczyciel. Bardzo lubię obserwować postępy dzieci w ich rozwoju. Myślę, że moje predyspozycje do nauczania oraz nawiązywanie dobrego, ciepłego kontaktu z dziećmi pozytywnie wpływają na ich edukację.

Cechuje mnie duży spokój, cierpliwość i dokładność. Cieszy mnie wspólne odkrywanie z dziećmi tego co nowe i nieznane. Dbam o to, żeby dzieci były szczęśliwe w przedszkolu i lubiły do niego przychodzić.

 

Aneta o sobie…

DSC_2577-001-1

Witam wszystkich, nazywam się Aneta Szymańska, jestem absolwentką Akademii  Świętokrzyskiej na kierunku: Pedagogika opiekuńcza i pracy socjalnej z doradztwem  zawodowym oraz ukończyłam Studia podyplomowe na Uniwersytecie Humanistyczno-  Przyrodniczym im. Jana Kochanowskiego w Kielcach na kierunku: Zintegrowana Edukacja  Wczesnoszkolna i Przedszkolna z Terapią Pedagogiczną. Ukończyłam też kurs dla wychowawców  kolonii i obozów na Wszechnicy Świętokrzyskiej. Bardzo lubię pracę nauczyciela i kontakt z  małymi dziećmi, ponieważ możliwość wpływania na ich rozwój daje mi dużo satysfakcji.  Najbardziej lubię prowadzić z nimi zajęcia plastyczne i zabawy. Obserwowanie zaangażowania przedszkolaków podczas ich codziennych zmagań, dodaje mi energii i pozytywnie motywuje.